UTGÅTT - Hänglås ABLOY PLM340T/25 Klass 3 till tuffa väderförhållanden
Produktfilm om hänglås ABLOY SWP Protec2
Produktegenskaper för hänglås ABLOY PLM340T/25 Klass 3
  • Godkänt av försäkringsbolagen i säkerhetsklass 3
  • Låskista i kromat ythärdat stål
  • Bygel i kromat ythärdat borstål
  • Innehåller inga fjädrar eller stift
  • Nyckeln kan endast tas ut i låst läge
  • Två (2) nycklar ingår vid olika och lika låsning. Köp till extra nyckel.
  • Finns även med 50 mm hög bygel.
  • Rekommenderade hänglåsbeslag: ABLOY PL 201 eller ABLOY PL 203
Mått
Hänglåset har följande mått utifrån den tekniska ritningen.
a Kistbredd 55 mm
b Bygelbredd 28 mm
c Bygelhöjd 25 mm
d Bygeldiameter 10 mm
e Djup
f Höjd
Låsningsalternativ
Info
Detta hänglås från ABLOY kan fås med följande låsningsalternativ:
Produktbild 1
Produktbild 2
Description
Mått
a Kistbredd 55 mm
b Bygelbredd 28 mm
c Bygelhöjd 25 mm
d Bygeldiameter 10 mm