Hänglås ABLOY PLM350T/50 Klass 4 till tuffa väderförhållanden
Produktfilm om hänglås ABLOY SWP Protec2
Produktegenskaper för hänglås ABLOY PLM350T/50 Klass 4
  • Godkänt av försäkringsbolagen i säkerhetsklass 4
  • Låskista i kromat ythärdat stål
  • Bygel i kromat ythärdat borstål
  • Innehåller inga fjädrar eller stift
  • Nyckeln kan endast tas ut i låst läge
  • Två (2) nycklar ingår vid olika och lika låsning. Köp till extra nyckel.
  • Finns även med 25 mm hög bygel.
  • Rekommenderade hänglåsbeslag: ABLOY PL 200 eller ABLOY PL 202.
Mått
Hänglåset har följande mått utifrån den tekniska ritningen.
a Kistbredd 72 mm
b Bygelbredd 31 mm
c Bygelhöjd 50 mm
d Bygeldiameter 14 mm
e Djup
f Höjd
Låsningsalternativ
Info
Detta hänglås från ABLOY kan fås med följande låsningsalternativ:
Produktbild 1
Produktbild 2
Description
Mått
a Kistbredd 72 mm
b Bygelbredd 31 mm
c Bygelhöjd 50 mm
d Bygeldiameter 14 mm